Eurocentres'da IELTS

Eurocentres'da IELTS Eğitimi Aldığınızda Sizi Neler Bekliyor

Online Seviye Tespit Sınavı

Dünya Standartlarında Online İngilizce Seviye Tespit Sınavı

Eurocentres'da IELTS

EUROCENTRES’da IELTS

Eurocentres Dil okulları, 70 yıldan fazla deneyimiyle 6 kıtada 30’dan fazla okulunda İngilizce dil eğitiminde hizmet vermektedir.

Okullarımızda eğitim gören öğrencilerimizin %87 si bizi ‘mükemmel’ olarak derecelendirmiştir.

Eurocentres Türkiye uzman kadrosu olarak, ihtiyacınız olan puana ulaşmanız için sizlere eğitim ve sınav başvurusu konusunda destek olmak için yanınızdayız.

70 yıldan fazla deneyimi ile dil eğitimi alanında önemli katkılarda bulunan Eurocentres Türkiye IDP IELTS Türkiye iş birliği ile ‘ IELTS Test Venue’ olarak da öğrencilerine hizmet vermektedir.


Neden IELTS?
IELTS (International English Language Testing System) Sınavı, İngilizcenin kullanıldığı ülkelerde çalışmak veya eğitim almak isteyen kişilerin İngilizce dil yeterliliklerini ölçmek ve değerlendirmek amacıyla yapılan uluslararası bir sınavdır.  

IELTS yaklaşık olarak 140 ülkede ve 10.000’in üzerinde kurum tarafından kabul gören dünyanın kabul ettiği dil seviye belirleme standartları çerçevesinde hızlı ve güvenli sonuç veren bir İngilizce seviye belirleme sınavıdır. Üniversitelerin hazırlık atlama sınavlarından muaf olmak, yüksek lisans yapmak, yurt dışında eğitim almak, firmaların yada bankaların dil tazminatından faydalanmak, havacılık sektöründe çalışmak  için IELTS sınavından gerekli puanı almanız gerekmektedir.

IELTS sınavı ile İngiltere, Amerika, Kanada, Avusturalya, Yeni Zelanda ve bunlar gibi daha birçok ülkede eğitim alma ya da çalışma imkanına sahip olmuş olursunuz.

Yaş, Millet ve cinsiyet ayrımı olmamakla birlikte bu sınavda geçme veya kalma kavramı olmadığı için İngilizce seviyesi düşük olunsa bile katılabilinmektedir.

IELTS SINAVININ BÖLÜMLERİ

IELTS Akademik ve IELTS General olmak üzere 2 türden oluşmaktadır.

IELTS sınavı toplamda 2 saat 45 dk sürmekte ve 4 ana bölümden oluşmaktadır.

·        LISTENING: Dinleme bölümü süresi 30 dakikadır ve 40 ayrı soru tipini kapsamaktadır.

IELTS Academic ve IELTS General için bu durum aynıdır. Her biri 10 sorudan oluşan 4 bölüm yer alır. İlk 2 bölüm günlük sosyal bağlamlarla ilgili iken 3 ve 4. Bölümler eğitim ve öğretim konuları ile ilgilidir.

Bu bölüm tüm adaylar için aynı anda yapılmaktadır. IELTS uluslararası bir sınav olduğundan dinleme bölümleri farklı aksanlar içerebilir. Dinleme sırasında talimatlarla örnek sorular verilir.

·        READING: Okuma bölümü süresi 60 dakikadır. Farklı tipte 40 soru yer alır.

IELTS General da metin sayısı 3 ile 6 arasında değişebilir ve nispeten kısa metinlerdir.

IELTS Academic de ise 3 uzun metin bulunmaktadır.

·        WRITING: 60 dakikadır.

IELTS General da 1. bölümde bir mektup (150 kelime) ve ikinci bölümde bir essay (250 kelime) yazmanız beklenir.

IELTS Academic de 1.bölümde bir tablo, grafik yada diagramı tanımlamanız istenir. (150 kelime). 2.bölümde ise yine yine bir essay yazmanız beklenir. (250 kelime).

·        SPEAKING: IELTS konuşma sınavı Academic ve General için aynıdır.

Yaklaşık 11-14 dk sürer. Ayrı bir oturum şeklinde yapılır. 1.bölümde adat günlük sorular yanıtlar. 2. Bölümde ise adaydan belirli bir konudan konuşması beklenir. 3.bölümde ise adayın bu konuda kendisine yöneltilen sorulara cevap vermesi beklenir.

Hangi IELTS sınavının sizin için uygun olduğunu belirleme konusunda sizlere rehberlik etmek için yanınızdayız.

Eurocentres dil uzmanlarıyla eğitim almak istediğiniz takdirde yaklaşık 2 saat 45 dakika sürecek olan ücretsiz IELTS deneme sınavına alınırsınız. Böylece hedefinizdeki IELTS puanına ulaşmak için kaç derse ihtiyaç duyduğunuz belirlenir.

IELTS in my.Eurocentres

IELTS sınavına hazırlanan Eurocentres öğrencisi kendisine ait öğrenci hesabından ‘open access’        ‘exams’        ‘IELTS’ kısmına girdiğinde her beceri ile ilgili yüzlerce alıştırmaya ulaşabileceği bir IELTS kütüphanesi görüntüler.


Broşür indirin
Herhangi bir Eurocentres okulunda mevcut olanlar hakkında ayrıntılı bilgi almak için broşürümüzü şimdi indirin.

Accredited by

  • british
  • english
  • english
  • english
  • english
  • english
  • english
  • english
  • english
  • english